Vybrali jsme nejbizarnější automobily, které kdy vyjely na silnici. Takový japonský sporťák, jenž svými tvary připomíná rejnoka, monacký elektromobil s větrnou elektrárničkou na střeše nebo BMW se zásuvnými dveřmi ohromí i ty, kteří se o vozy kolem sebe jinak nezajímají. Jde o kousky málo rozšířené a je vzácné na ně narazit. Některé však na silnici potkáte, třeba i v Česku.

čtěte dále...

Česko-slovenský automobilový souboj. Kdo vyrábí pokrokovější, větší a rychlejší vozy?

(24.06.2016)

Česko i Slovensko zaznamenaly v roce 2015 historicky nejvyšší údaje o výrobě vozidel.

čtěte dále...

Další články ze serveru Automix.cz

Test navigací v pražském provozu: Nejrychlejší je ta v mobilu, za kterou se nic neplatí

Otestovali jsme v reálném provozu pražské dopravní špičky tři typy navigací - vestavěnou v autě v offline režimu suplující i přenosné přístroje, aplikaci Google maps na mobilním telefonu a hlavu zkušeného metropolitního řidiče. Google vyhrál, offline navigace se ukázala jako nejpomalejší.

(22.06.2016)čtěte dále...Ručně kontrolujte, zda máte auto zamčené, radí policie. Zloději používají rušičky dálkového zamykání

Kriminalisté v Brně zadrželi dva cizince, kteří jsou podezřelí z desítky případů vloupání do aut. Používali k tomu vysílačku, která dokáže vyrušit uzamčení vozů dálkovým ovladačem, uvedli policisté na tiskové konferenci. Jde o čím dál častější způsob vykrádání automobilů.

(22.06.2016)čtěte dále...Dieselgate? Kdepak, Volkswagen se nafty nebojí. Nový Amarok má skvělý šestiválec

Pick-up Volkswagen Amarok prošel faceliftem. Ten přinesl jednu zásadní novinku – pod jeho kapotou se objevil dlouho očekávaný naftový šestiválec. Stal se tak jediným vozem v kategorii, který v Evropě podobný motor nabízí. Ostatní konkurenti mají čtyřválce. A možná jim teď zbudou oči pro pláč, nový motor je totiž velmi dobrý. Zjistili jsme to během prvního svezení.

(21.06.2016)čtěte dále...Tři měsíce s Peugeotem 5008: stárnoucí, ale pořád útulnou garsonku na kolech pořídíte za dobrou cenu

Tři měsíce jsme testovali rodinný Peugeot 5008 v sedmimístném provedení. Mezi jeho největší přednosti patří geniálně variabilní interiér, dobrá cena a výborný naftový motor. Interiér po šesti letech na trhu zastaral, ale zůstává příjemným místem na dlouhé cesty.

(21.06.2016)čtěte dále...Revoluce elektromobilů se blíží. Nové baterie umožní dvojnásobný dojezd za polovinu ceny

Mercedes-Benz představil modulární platformu pro své budoucí elektrické modely, které by měly nabídnout dojezd přes 400 kilometrů. Zařadil se tak po bok dalších výrobců, kteří se v příštích letech chystají na silnice poslat mnoho modelů do zásuvky. Právě dlouhý dojezd je jedním z kritérií, která by mohla pomoci elektromobilitě s jejím rozšířením. Mercedes už proto začal zkoumat možnosti nové generace baterií, která by mohla zajistit dvojnásobný dojezd za polovinu ceny.

(21.06.2016)čtěte dále...Jak spolehlivé je vaše auto? Většina škodovek patří podle německých žlutých andělů mezi dvojkaře

Německý autoklub ADAC zveřejnil přehled 125 modelů aut vyrobených v letech 2006 až 2013 a zhodnotil je podle jejich spolehlivosti. Podkladem mu k tomu bylo více než 2,4 milionu výjezdů "žlutých andělů", tedy pracovníků asistenčních služeb, v roce 2015. Mezi nejspolehlivější auta patří podle statistik vozy německých značek, s výjimkou opelů. Ty se naopak spolu s fiaty a francouzskými vozy objevují nejčastěji mezi hříšníky. Škodovky patří většinou mezi dvojkaře, jejich některé výrobní ročníky ale vyskočily až mezi jedničkáře, nebo naopak spadly do průměru k trojkařům.

(20.06.2016)čtěte dále...Turbodmychadlo z Brna opět pomohlo speciálu Porsche k vítězství v závodě 24 hodin v Le Mans

Všechny automobily, které od roku 2000 zvítězily ve slavné čtyřiadvacetihodinovce, měly na motoru namontováno turbodmychadlo z Brna.

(20.06.2016)čtěte dále...Před patnácti lety skončila socialistická éra automobilky Škoda. Felicia odešla do výslužby

Felicia byla přechodným modelem mezi technicky poněkud zaostalým favoritem a zcela moderní fabií.

(20.06.2016)čtěte dále...Foto: Kvalitu aut Hyundai hlídají lidé v oranžových kalhotách. Takhle to dělají v Nošovicích

Momentálně víc než 97 procent aut, které sjedou z výrobní linky továrny Hyundai v Nošovicích, vyhodnotí inspektoři kvality jako naprosto bezvadných hned na první pokus. Konečné výstupní kontrole ovšem předchází desítky dalších dílčích. Jedna z nejdůkladnějších například probíhá na tři kilometry dlouhé testovací dráze v areálu závodu.

(19.06.2016)čtěte dále...Maličká auta po válce rozhýbala Japonsko. Dnes jsou fenoménem, na který jsou jejich majitelé hrdí

Jsou miniaturní, mají roztomilý design a vejdou se prakticky všude. Takzvaná kei cars, speciální třída nejmenších automobilů, které jezdí po japonských silnicích. Protože jsou omezena velikostí, musí jejich designéři dokázat navrhnout co nejideálnější tvary, aby se dovnitř vešli lidé i náklad. A někdy z toho vznikají opravdu nepřehlédnutelné výtvory. Kei cars jsou dnes fenoménem, který opouští japonské ostrovy jen velmi výjimečně.

(18.06.2016)čtěte dále...Neplaťte víc, než musíte. Před cestou na dovolenou se vyplatí řešit výměnu peněz i dálnice

Někdo pořídí chorvatské kuny nejlevněji ve směnárně, jiný v bankomatu a někomu se vyplatí co nejvíce používat platební kartu. Záleží na kursech vaší banky. Dálnice se platí ve všech zemích, kterými pojedete. Nejčastěji se objíždí ta slovinská, ale máme i tipy na úsporu v Chorvatsku nebo Maďarsku.

(18.06.2016)čtěte dále...Škoda spouští servisní akci na motory TDI. První na řadě jsou superby druhé generace

V rychlém sledu by měly následovat rovněž další modely a další verze dotčeného motoru.

(17.06.2016)čtěte dále...Nový obří kombík Volvo V90 zaujal "flusačkou", která zachraňuje jeho naftový motor

Patent jménem PowerPulse plive z tlakové nádoby vzduch do turbodmychadla a tím pomáhá naftovému motoru dohánět hendikep v podobě menšího objemu a počtu válců, než mají konkurenti. Jízda s novým Volvem V90 je díky tomu dynamická a důstojná. Testovali jsme ho ve Španělsku jako jedno z prvních českých médií ještě před zářijovým příjezdem nového velkého kombi na český trh.

(17.06.2016)čtěte dále...České dopravní předpisy v cizině nestačí. Víte, že v Bulharsku a Polsku je povinný hasící přístroj?

Základní pravidla silničního provozu nejsou při cestách po Evropě výrazně jiná než v Česku. Přesto je dobré se připravit na speciality, jejichž nedodržování může způsobit potíže.

(17.06.2016)čtěte dále...Koncern Volkswagen se v květnu vrátil k růstu. Pomohla k tomu i Škoda Auto

Celkový odbyt německého automobilového koncernu Volkswagen se v květnu meziročně zvýšil o 1,6 procenta na 871 500 vozů. Zaznamenal tak první nárůst za poslední čtyři měsíce. Pokles prodeje značek Volkswagen a Porsche totiž kompenzoval vyšší odbyt značek Audi a Škoda.

(17.06.2016)čtěte dále...Dobíjení elektromobilů ze sloupů veřejného osvětlení je geniálně prostá myšlenka. V ČR ale naráží

V nejhorším případě by úsilí o nalezení řešení pro tento způsob dobíjení elektromobilů mohlo vést i ke zdražení účtů za veřejné osvětlení.

(17.06.2016)čtěte dále...Cestou na Jadran se dají při objíždění slovinské dálnice ušetřit peníze, letos někdy i čas

Padesát kilometrů slovinské dálnice při nejčastější cestě na Jadran stojí 15 eur na týden nebo 30 eur na měsíc. Není divu, že je velká část českých řidičů objíždí. Nabízíme jim pět alternativních tras. Letos kvůli dostavbě dálnice k chorvatským hranicím můžete ušetřit nejen peníze, ale i čas.

(16.06.2016)čtěte dále...Dodávka překvapí výbavou: Peugeot Expert má posuvné dveře, které se samy otevírají

Francouzská automobilka Peugeot uvedla na český trh novou generaci své středně velké dodávky Expert. Vůz, který využívá novou podvozkovou platformu, se nabízí ve střech délkách. Navíc chce zaujmout velmi bohatou výbavou, která ho přibližuje běžným osobním autům. Na palubě se objevuje adaptivní tempomat, head-up displej nebo elektricky posuvné boční dveře, které reagují na „kopnutí“, a otevírají se tedy samy.

(16.06.2016)čtěte dále...Náš každý 4. vůz bude elektromobil nebo hybrid, plánuje Volkswagen v rámci strategie do roku 2025

Značka připravuje rovněž vlastní aplikace pro sdílení jízd

(16.06.2016)čtěte dále...Tři tisíce tři sta metrů ve zbrusu novém Hyundai Tucson. Reportáž z testovací dráhy v Nošovicích

Testovací okruh v areálu výrobního závodu Hyundai je pokryt deseti různými povrchy.

(16.06.2016)čtěte dále...Grafika: Ušetřete 15 eur za slovinskou dálnici. Nabízíme alternativní trasy směrem k Jadranu

Dálniční cesta ve Slovinsku je svižná, pokud nedojde k dopravnímu kolapsu. Pak se vyplatí ji objíždět. Podívejte se na další možnosti.

(16.06.2016)čtěte dále...Evropané obnovují vozový park. V květnu se prodalo o 16 procent více nových osobních aut než loni

Evropský trh s novými auty v květnu rostl už 33. měsíc v řadě. Zájem o ně nepolevuje, naopak. Proti loňskému květnu se zvýšil o šestnáct procent, celkově od začátku letošního roku trh roste o deset procent. Suverénní jedničkou zůstává přes pouze čtyřprocentní růst Volkswagen, z jeho pronásledovatelů byl v květnu nejúspěšnější Renault (+34 %), Škoda zůstává desátou neoblíbenější značkou kontinentu (+14 %).

(16.06.2016)čtěte dále...Auta bez řidiče při střetu přilepí chodce ke kapotě. Google si už patentoval lidskou "mucholapku"

Lidská mucholapka. Tak by se s trochou nadsázky dalo říkat bezpečnostnímu řešení, které si pro své autonomně řízené vozy nechal patentovat americký gigant Google. Firma tvrdí, že v případě střetu s chodcem se podaří předejít zranění, pokud nebude člověk odmrštěn na zem, ale zůstane přilepený ke kapotě.

(15.06.2016)čtěte dále...Foto: Perfektní do nejmenšího detailu. LEGO chystá stavebnici ikonického Volkswagenu Brouk

Z celkem 1167 dílů se bude skládat nová stavebnice LEGO. Jejím výsledkem bude detailně propracovaný Volkswagen Brouk ze šedesátých let vybavený surfovacím prknem, sadou několika různých registračních značek a dalšími detaily. Populární stavebnice tak rozšíří svou řadu Creator o další ikonický automobil. V nabídce už je Volkswagen Bus první generace nebo britské Mini. Prohlédněte si, jak bude legový Brouk vypadat.

(15.06.2016)čtěte dále...Škoda odtajnila svůj nový model Kodiaq. Zatím ale jen na kresbách

První zákazníci by si nové vozy měli přebírat na počátku příštího roku.

(15.06.2016)čtěte dále...Na nostalgii již není čas, říká podnikatel, který oživil například motocykl Pionýr

Malý motocykl s původním designem bude brzy k dispozici také s elektrickým pohonem.

(14.06.2016)čtěte dále...Policie už na silnici zabavila desítky techničáků kvůli stavu aut. Pokuta hrozí také za ostré hrany

Další hrozbou je nutnost absolvovat technickou prohlídku dříve než v řádném termínu

(14.06.2016)čtěte dále...Dubajská policie zasáhla proti nelegálním závodníkům upalujícím až 300 km/h. Zabavila 81 aut

Dubajská policie zabavila 81 luxusních automobilů, které byly použity k rychlostnímu závodu za provozu na místních dálnicích. Někteří řidiči před policií ujížděli rychlostí až 300 kilometrů v hodině. Mnoho aut vyjelo k závodu bez poznávací značky, aby byla jejich identifikace obtížnější.

(13.06.2016)čtěte dále...Známe plány Škody na roky dopředu. I to, jak bude vypadat octavia po modernizaci příští jaro

Markantní změnou v designu modernizované octavie budou dělené přední světlomety.

(13.06.2016)čtěte dále...Jeli jsme autem k Jadranu. V létě si dejte pozor hlavně na D1, Ptuj, Vídeň a hranice

Zkusili jsme při reportážní cestě z Prahy do Chorvatska letošní tajný tip na to, jak se vyhnout největším uzavírkám - v pracovní den jsme jeli přes Písek. A ověřili jsme si, že nejhorší na celé cestě je česká dálnice D1.

(12.06.2016)čtěte dále...Vozidla Prodejci
 nová i ojetá
 jen nová
Typ vozidla 
Značka 
Model 
Palivo 
Karoserie 
V provozu 
-
Cena 
-
Region 


Reklama


ReklamaReklama

1999 – 2016 © Webfarm s. r. o.


Partneři webu:
Nové vozy, ojeté vozy, autobazary na Cars.cz TipCars.com - nabídka autobazarů

Reklama